Brykczynski.pl

Blog prawny

Była pracownica pozywa po tym, jak szef wywiesił flagę konfederatów

’To nie jest Alabama z lat 40-tych’, powiedziała Tishay Wright w komunikacie prasowym dotyczącym pozwu o dyskryminację rasową, który złożyła przeciwko swojemu byłemu pracodawcy, firmie Southland Construction. 'Nikt nie powinien być traktowany w ten sposób w Ameryce w roku 2017′.

Dyskryminacja rasowa

Zdjęcia przedstawiają Kennetha Haydena, przebranego za prezydenta Trumpa, przed flagą Konfederacji z hasłem „The Southland Shall Rise Again” i zmodyfikowanym banerem Trumpa. Anita Hayden pozowała jako oczywista zwolenniczka Trumpa, nosząc torebkę z flagą Konfederacji, którą później dała Wrightowi jako „prezent”. Zdjęcia i torebka były rzekomo częścią imprezy wymiany prezentów „białego słonia” w firmie, ale Kenneth zażądał, aby Wright mogła wziąć tylko zapakowane pudełko zawierające zdjęcia.

Pozew Wright twierdzi, że jej „szok i przerażenie wywołane torebką i zdjęciami przedstawiającymi rasistowską symbolikę i wrogie, potencjalnie agresywne przesłanie spowodowały u niej coraz większe mdłości i niepokój”. Po otwarciu prezentu „wróciła do domu zalana łzami, przerażona, upokorzona i głęboko przerażona faktem, że właściciele Southland zadali sobie tyle trudu, aby ją uciszyć i zastraszyć, po tym jak wielokrotnie składała skargi do zarządu”.

Wrogie środowisko pracy

Ale prezenty w stylu Trumpa i Konfederatów nie były jedynymi oznakami rasizmu i prześladowania w Southland. Obaj Haydensowie regularnie wypowiadali zdanie: „Po prostu zmusimy Meksykanów, aby to zrobili”, Kenneth rzekomo powiedział sikhijskiemu stażyście, aby „poszedł po swoich ludzi, zanim coś wysadzą”, a także raz zaprosił Wright i inną pracownicę do swojego biura i oświadczył: „Jesteście moimi sukami i będziecie robić notatki do mniejszych projektów, które nadejdą”.

Właściciele firm powinni upewnić się, że nie tworzą wrogiego środowiska pracy dla pracowników. Jeśli nie jesteś pewien, czy dane zachowanie jest nieodpowiednie w miejscu pracy, porozmawiaj z prawnikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót do góry