Brykczynski.pl

Blog prawny

Chipotle pozwany za łamanie zasad dotyczących nadgodzin zablokowane przez sędziego Texas

Chipotle ma do czynienia z pozwem, że żaden biznes nie spodziewał. Chipotle „praktykant”, lub asystent menedżera w szkoleniu, z New Jersey, złożył pozew twierdząc, że firma nie przestrzega Departamentu Pracy nowej zasady nadgodzin.

Jeśli jesteś trochę zdezorientowany, nie jesteś sam. Nowa reguła DOL nadgodziny został tymczasowo zablokowany przez sędziego federalnego w Teksasie w listopadzie ubiegłego roku, zanim prawo kiedykolwiek wszedł w życie. Blok jest tylko tymczasowy, aż sprawa zostanie ostatecznie rozwiązany, lub DOL zmienia regułę. Jednak praktykant NJ Chipotle twierdzi, że orzeczenie sędziego z Teksasu nie ma zastosowania do prywatnych pracodawców. Jako takie, on stara się nie tylko o odzyskanie odszkodowania dla siebie, pozew stara się o status pozwu zbiorowego, aby odzyskać wszystkie Chipotle pracowników „niezapłacone nadgodziny, które zostałyby wypłacone zgodnie z nowymi przepisami.

Dlaczego jest to istotne?

Jeśli prowadzisz firmę, prawdopodobnie wiedział o nowej reguły nadgodzin i były gotowe do wykonania, gdy sędzia federalny zablokował nowe prawo. Jeśli nie wiedziałeś o nowych zasadach, w zasadzie, nowa zasada wymagałaby od pracodawców płacenia nadgodzin dla każdego pełnoetatowego pracownika, który zarabia mniej niż 47 476 dolarów rocznie. Stare prawo wymagało płacenia za nadgodziny dla pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin, którzy zarabiają mniej niż 23 660 dolarów rocznie.

Co jest istotne w tej sprawie, to możliwość podobnych pozwów przez pracowników przeciwko prywatnym pracodawcom, szukającym niezapłaconych wynagrodzeń za nadgodziny za ostatnie 7 miesięcy. Jednakże, z drugiej strony, jeśli ten pozew przyciąga uwagę władzy wykonawczej, szybkie działania mogą być podjęte w celu odwrócenia nowej zasady DOL przed federalnym przypadku w Teksasie osiąga ostateczne rozwiązanie.

Czy Twoja firma może być pozwany zbyt?

Jeśli Twoja firma nie płaci nadgodziny do pracowników zarabiających mniej niż 47.476 dolarów próg, a następnie istnieje potencjał dla Twojej firmy, aby stawić czoła podobnej akcji. Jednakże, w zależności od tego, jak ta sprawa przeciwko Chipotle pans out, prywatnych pracodawców może nie mieć wiele do obaw. Jeśli sąd uzna, że nakaz wydany przez sąd federalny w Teksasie dotyczy wszystkich pracodawców, w ogólnym rozumieniu, to może się okazać, że nie będzie już innych spraw, w których pojawi się ten sam zarzut. Niestety, do czasu wydania tego orzeczenia, pracodawcy mogą spotkać się z zarzutami naśladownictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót do góry