Brykczynski.pl

Blog prawny

Jak upewnić się, że Twoja firma wytrzyma pozwy sądowe?

Założenie firmy nie jest prostym zadaniem. Wymaga pieniędzy, planowania, czasu, wysiłku, więcej pieniędzy, dostrajania i odwagi. Niestety, właściciele firm mogą pozwolić, aby wszystko, nad czym pracowali, zostało zagrożone, jeśli nie są gotowi wytrzymać, walczyć i płacić za pozwy sądowe.

Niezależnie od tego, czy jest to spór o kontrakt z dostawcą, poślizgnięcie się i upadek klienta, czy sprawa o bezprawne rozwiązanie umowy, bycie na końcu procesu sądowego może być koszmarem. Jednakże, jeśli firma jest odpowiednio ubezpieczona i gotowa do zarządzania swoim wizerunkiem publicznym, nawet sprawy sądowe, których nie da się wygrać, mogą być rozpatrywane z minimalnym zakłóceniem przychodów i zysków.

Ochrona ubezpieczeniowa jest kluczowa

Jeśli chodzi o zatrzymanie pieniędzy, najlepszym sposobem na upewnienie się, że pozew sądowy nie spowoduje uszczerbku na finansach firmy, jest posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia od wszelkich potencjalnych zobowiązań. Oznacza to nie tylko posiadanie ubezpieczenia, ale posiadanie wystarczającego pokrycia i przystępnych odliczeń.

Konsultacje z prawnikiem, aby zrozumieć potencjalne zobowiązania firmy, a następnie konsultacje z wykwalifikowanym agentem ubezpieczeniowym, mogą pomóc w zapewnieniu, że firma jest w pełni pokryta na wszelkie działania prawne, które zostaną rzucone na nią. Jednakże, oprócz posiadania ubezpieczenia, właściciel firmy musi rozumieć i przestrzegać zasad i warunków swojej polityki ubezpieczeniowej.

Będzie to prawdopodobnie wymagać pewnej ilości dodatkowej pracy, takiej jak monitorowanie skarg pracowników lub obowiązkowe szkolenia dla nowo zatrudnionych lub coroczne. Poproszenie prawnika o sprawdzenie polis ubezpieczeniowych pod kątem polityki i procedur firmy może pomóc w upewnieniu się, że ubezpieczenie pokryje wszelkie potencjalne zobowiązania.

Publiczny wizerunek, dobra wola i Twoja reputacja

Podczas gdy klienci i odrzuceni sprzedawcy lubią grozić procesami sądowymi, tak jakby jeden pozew miał wpłynąć na chęć całego świata do robienia z Tobą interesów, niewłaściwy rodzaj rozgłosu spowodowany pozwem może mieć katastrofalne skutki. To jest, gdzie solidne i zdecydowane, biznesowy osąd musi być wykonywana.

Nawet jeśli koszty postępowania sądowego można zniwelować, to jeśli sprawa ma szansę wywołać negatywny rozgłos, szybkie i ciche załatwienie sprawy może być często właściwym posunięciem biznesowym, nawet jeśli w danym momencie jest ono kosztowne. I odwrotnie, czasami firma musi prowadzić sprawę sądową aż do samej mety, aby zostać oczyszczona z zarzutów w oczach opinii publicznej. Wiedząc, która ścieżka do podjęcia często wymaga konsultacji z więcej niż tylko prawników, ale także doświadczonych specjalistów biznesowych i marketingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót do góry